Menü Kapat

Ramazan Bayramı Mektubu – Bayram Mektubu PDF

Bu sene de Ramazan ayını tamamlamak nasip oldu. Ramazan Bayramına ulaştık, ailelerimizi ziyaret etmeye gittik, büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öptük. Şimdi de sırada arkadaşlarımıza Bayram Mektubu hazırlamak ve onların bayramlarını tebrik etmek var. Gelin hep beraber sizin için hazırladığımız Bayram mektubunu inceleyelim. PDF dosyasını indirip çıktı alabilirsiniz ya da kendiniz de kendi çizimlerinizi yapabilirsiniz!

Ramazan Bayramı Mektubu

Bayram Mektubu PDF
Bayram Mektubu


Bayram Mektubu Ücretsiz PDF İndir

Bayram Mektubu PDF

Ramazan Bayramı Mektubu PDF İndir

Multibem’de Ramazan Ayı

Ramazan ayında çocuklar için olabildiğince içerik hazırlamaya çalıştık. Hem herkese açık etkinlik paylaşımlarımızla hem de çocuklar için özenle hazırlanan değerler eğitimi içerikli kitaplarımızla bu Ramazan ayını da en verimli şekilde geçirmeye çalıştık. İşte bu Ramazan ayında çocuklar için hazırladığımız ücretsiz etkinliklerinin listesi:

Ramazan Ayı Posteri

Ramazan Ayı Posteri Görseli
Ramazan Ayı Posteri Görseli

Ramazan ayı posteri ile tüm bir ay boyunca yapabileceğiniz etkinlikleri çocuklarımıza sorularla anlatmaya çalıştık. Posterimizde hem çocuklarımıza yeni bilgiler öğretecek sorular bulabilecek hem de etkinlik önerileriyle karşılaşacaksınız.

Dua Kavanozu

Dua Kavanozu etkinliği ile Ramazan ayı boyunca çocuklarınızla birlikte edebileceğiniz duaları öğrenecek ve bu bereketli ayda dua etmenin ne kadar önemli olduğunu çocuklarınıza anlatma fırsatı yakalayacaksınız.

Ramazan Ayında Okunacak Kitaplar

Ramazan ayında çocuklarınızla birlikte okuyabileceğiniz değerler eğitimi kitaplarımızı derlemiştik. Yeniden bu kitaplarımızdan bahsedecek olursak Ramazan ayı denilince Merve Gülcemal Hanım’ın yazdığı “Hoş Geldin Ramazan” kitabını ilk olarak bahsetmemiz gerekiyor.

Hoş Geldin Ramazan – Merve Gülcemal

Merve Gülcemal Hanım’ın yazdığı ve evlerde bir Ramazan klasiği haline gelen Hoş Geldin Ramazan kitabı aileler için büyük bir önem taşıyor. Kitabın içinde bulunan birbirinden farklı etkinliklerle hem çocuklarınızla Ramazan’da keyifli vakit geçirecek hem de onların bu güzel ayı sevmelerini sağlayacaksınız.

Kitabın içindeki sureler ve dualar ile birlikte de çocuklarınızla Ramazan’ın bereketinden faydalanacak onların dini bilgilerini arttırmış olacaksınız. Merve Gülcemal Hanım’ın kitabın içinden anlattığı bir örneği de aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar