Menü Kapat

Ücretsiz Ramazan Posteri

Multibem Yayınları’ndan evinizde uygulayabileceğiniz ücretsiz Ramazan Posteri’ni hemen indirin. Aşağıdaki butona tıklayarak indirebileceğiniz Ücretsiz Ramazan Posteri ile Ramazan ayının 30 gününü de çocuklarınızla birlikte en verimli şekilde geçirebilirsiniz.

Ücretsiz Multibem Ramazan Posteri İndirme Bağlantısı

Ramazan Ayı Posteri Görseli

Ramazan Ayı Posteri Görseli
Ramazan Ayı Posteri Görseli

Ramazan Posteri Nedir? Ramazan Posteri ile Ne Yapılır?

Ramazan posteri ile Ramazan ayınızı çocuğunuzla gün gün takip edebilirsiniz. Günlük görevler ile her güne yepyeni anlamlar katarak çocuğunuza bu ayı sevdirebilir, bu ayın en verimli şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz. Ramazan posterini ücretsiz bir şekilde indirerek çıktısını alabilir ve duvarınıza azabilirsiniz. Hatta evinizde kuracağınız bir Ramazan köşesi ile birlikte Ramazan takviminizi köşenize asabilir ve gündelik rutinlerinizin yanı sıra günün büyük görevleri ile sorumluluk bilinci aşılayabilirsiniz çocuklarınıza.

Bunların yanı sıra Merve Gülcemal tarafından yazılan Etkinliklerle Hoş Geldin Ramazan kitabını alarak her güne bir sure, ayet veya yepyeni etkinlikler bularak çocuğunuzla olan vakitlerinizi verimli hale getirebilirsiniz.

Ramazan’da Çocuklarla Ne Yapılır?

Ramazan ayı, tüm aile bireyleri için önemli bir dönemdir ve bu süreçte çocukların da manevi atmosferin bir parçası olmaları önemlidir. Aşağıda, çocuklarınızla kaliteli ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz, Ramazan ayına özel etkinlikler bulunmaktadır. Bu etkinlikler sayesinde hem aile bağlarınızı güçlendirebilir hem de çocuklarınızın bu mübarek ayın değerini daha iyi anlamalarını sağlayabilirsiniz.

Ramazan Takvimi Hazırlayın

Çocuklarınızla birlikte Ramazan takvimi hazırlayarak, oruç tutma sürecini daha eğlenceli ve anlamlı hale getirebilirsiniz. Her gün için küçük sürprizler ve hediyeler içeren bu takvim, çocuklarınızın sabırsızlıkla günlerin geçmesini beklemelerine yardımcı olacaktır.

İftar ve Sahur Yemeklerini Birlikte Hazırlayın

Çocuklarınıza Ramazan ayının önemini ve değerini öğretmenin en güzel yollarından biri, onları mutfakta da görevlendirmektir. İftar ve sahur yemeklerini birlikte hazırlayarak, aile bağlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Ailece Teravih Namazına Katılın

Ramazan ayında teravih namazı, ailece katılım gösterilebilecek en güzel etkinliklerdendir. Çocuklarınızla birlikte teravih namazına katılarak, onlara ibadet etmenin önemini ve değerini öğretebilirsiniz.

Ramazan Hikayeleri ve Kitapları Okuyun

Çocuklarınıza Ramazan ayının önemini anlatan hikayeler ve kitaplar okuyarak, onların bu mübarek ayın anlamını daha iyi kavramalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, birlikte okuma yaparak ailece geçirilen kaliteli zamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ramazan’da Çocuklarla Okunabilecek Kitaplar

Multibem Yayınlarının hazırladığı ve Ramazanda en çok okunan kitapları sizin için derledik. Kitaplarımızı yazının üstündeki bağlantılara tıklayarak satın alımını yapabilirsiniz.

Hoş Geldin Ramazan – Merve Gülcemal

Karagöz ve Hacivat Ramazan Ormanında Hikaye Kitabı ve Kukla Oyunu – Aynur Bulut Coşkun

Bitmeyen Kek – Fatih Yağcı

Multibem Ramazan Ayı Kampanyaları

Yardım ve Paylaşma Aktivitelerine Katılın

Ramazan ayı, paylaşma ve yardımlaşma ruhunu da beraberinde getirir. Bu ay boyunca çocuklarınızla birlikte yardım kuruluşlarına bağış yapabilir, ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede, onlara yardımlaşmanın ve paylaşmanın değerini öğretebilirsiniz.