Menü Kapat

Ramazan Kelime Oyunu – Ücretsiz Ramazan Oyunu

Her hafta cumartesi günü paylaştığımız Ramazan etkinliklerinde bu haftanın oyunu ise Ramazan Kelime Oyunu! Çocuklarınızla çıktısını alıp oynayabileceğiniz ücretsiz Ramazan Kelime Oyununu hemen indirin!

Bir Ramazan ayı daha sona ermek üzere. Son günlerine girdiğimiz Ramazan ayında neler yaptık, hedeflerimizi gerçekleştirdik mi, ailemizle vakit geçirebildik mi ve en önemlisi bu ayın bereketinden faydalanabildik mi? Kendimizi hesaba çekeceğimiz şu günlerde bir diğer önemli konu ise Kadir Gecesi. Son 10 günün tekli günlerinde aranacak Kadir Gecesi, hepimiz için en önemli gecelerden biriyken ailemizle de bu geceyi en verimli şekilde geçirmeye çalışıp çocuklarımıza bu gecenin öneminden bahsetmeyi unutmamak gerek.

Ramazan Kelime Oyunu

Ramazan Kelime Oyunu oyna ve indir
Ramazan Kelime Oyunu oyna ve indir


Ramazan Kelime Oyunu Ücretsiz PDF İndir

Ramazan Kelime Oyunu oyna ve indir

Ramazan Ayı Kitap Ayracı yapımı ücretsiz aktivite

Ramazan Bayramı Kampanyaları

Ramazan Bayramı yaklaşmışken Multibem olarak çocuklara özel birbirinden güzel kampanyalar hazırladık. Kampanyalarımıza bakmak ve satın almak için hemen Multibem Kitap websitemizi ziyaret edebilir, çocuklarınıza birbirinden güzel kitaplar alabilirsiniz.

Ramazan Bayramı, Müslümanların her yıl Ramazan ayının sonunda kutladığı özel bir dini bayramdır. Bu bayram, oruç tutarak geçirdiğimiz Ramazan ayının ardından gelen, neşe ve mutlulukla dolu bir süredir. Bu özel günün çocuklar için önemi, sevgi, saygı ve paylaşma değerlerinin öğrenilmesine katkı sağlamaktadır.

Çocuklar, Ramazan Bayramı’nda büyüklerinin ellerini öperek, onlardan hayır duası ve bayram harçlığı alırlar. Bu sayede, aile bağlarının güçlenmesi ve nesiller arası saygı ve sevginin devamı sağlanır. Ayrıca, bayram harçlığı, çocuklara birikim ve tasarruf bilinci aşılamaya yardımcı olur.

Ramazan’da Çocuklarla Okunabilecek Kitaplar

Multibem Yayınlarının hazırladığı ve Ramazanda en çok okunan kitapları sizin için derledik. Kitaplarımızı yazının üstündeki bağlantılara tıklayarak satın alımını yapabilirsiniz.

Hoş Geldin Ramazan – Merve Gülcemal

Karagöz ve Hacivat Ramazan Ormanında Hikaye Kitabı ve Kukla Oyunu – Aynur Bulut Coşkun

Bitmeyen Kek – Fatih Yağcı

Multibem Ramazan Ayı Kampanyaları

Ramazan ayı için yaptığımız paylaşımların birçoğuna Multibem Blog sayfamızdan ulaşabilir aynı zamanda etkinlikleri ailecek beraber yapabilirsiniz..

İlgili Yazılar