Menü Kapat

Ramazan Ayı Kitap Ayracı Yapımı – Kendi Ayracımı Yapıyorum

Ramazan Ayı Kitap Ayracı Fikirleri ve Yapımı

Ramazan Ayı Kitap Ayracı yapımı ücretsiz aktivite
Ramazan Ayı Kitap Ayracı yapımı ücretsiz aktivite


Ramazan Ayı Kitap Ayracı Görselleri İndir

Ramazan Ayı Kitap Ayracı yapımı ücretsiz aktivite
Ramazan Ayı Kitap Ayracı yapımı ücretsiz aktivite

Ücretsiz Ramazan Ayı Posteri

Eğer daha önce görmediyseniz bu ay sizlerle Multibem, ücretsiz Ramazan Ayı Posterini paylaşıyor. Tamamen ücretsiz olan bu posterde her gün neler yaptığınızı çocuklarınızla birlikte işaretleyebilir ve aynı zamanda Ramazan günlerini teker teker takip edebilirsiniz. Ücretsiz Ramazan Ayı posterini indirmek için aşağıdaki düğmeye tıklayın.

Ramazan’da Çocuklarla Okunabilecek Kitaplar

Multibem Yayınlarının hazırladığı ve Ramazanda en çok okunan kitapları sizin için derledik. Kitaplarımızı yazının üstündeki bağlantılara tıklayarak satın alımını yapabilirsiniz.

Hoş Geldin Ramazan – Merve Gülcemal

Karagöz ve Hacivat Ramazan Ormanında Hikaye Kitabı ve Kukla Oyunu – Aynur Bulut Coşkun

Bitmeyen Kek – Fatih Yağcı

Multibem Ramazan Ayı Kampanyaları

Çocukların Ramazan’a Katılımını Sağlamak

Çocuklarımızın Ramazan ayına katılımını sağlamak, onların bu dini ve kültürel etkinliği benimsemelerine ve daha fazla öğrenmelerine yardımcı olacaktır. Ramazan ayında çocuklarımıza öncelikle oruç tutmanın önemi, sabır ve dayanışma hakkında öğretiler sunabiliriz. Oruç tutma yaşına gelmemiş çocuklar için bile, orucun manevi yönünü anlamalarına yardımcı olabiliriz. Örneğin, birkaç saat oruç tutarak veya sadece öğle yemeğini atlayarak orucun nasıl bir disiplin ve fedakarlık gerektirdiğini deneyimlemelerini sağlayabiliriz.

Ramazan Ayında Aile Zamanı

Ramazan ayı, aile zamanının önemini vurgulayan bir dönemdir. İftar ve sahur sofralarında aile bireylerinin bir araya gelmesi, günlük koşuşturmacadan uzaklaşarak aile bağlarını güçlendirmeye yardımcı olur. Çocuklarla birlikte iftar hazırlığı yapmak ve sofrayı paylaşmak, onların bu özel zamanın değerini anlamalarına ve aile ile daha fazla vakit geçirmelerine katkıda bulunur.

İlgili Yazılar