Menü Kapat

Karaoğlan ile Karakız Kara Trende

Minimal çizgi ve hikâyeleriyle pek çoğumuza okumayı öğrenirken eşlik eden Cin Ali’leri hatırlamayan yoktur. Multibem Yayınları’ndan çıkan ve 8 kitaptan oluşan Karakız ile Karaoğlan seti için de günümüz çocukları için hazırlanmış Cin Ali’ler benzetmesini yapmak sanırım yanlış olmaz. 

Çocukların okuma sürecini kolaylaştırmak üzere hazırlanan seride hikâyeler MEB müfredatı ses gruplarına göre oluşturulmuş. Örneğin serinin ilk kitabı “E, L, A, K, İ, N” harfleriyle yazılmış. Çocuklar yeni harflerle tanıştıkça kelime ve hikâye seviyesi de yükseliyor. Çocuklar Karakız ve Karaoğlan’ı okumayı öğrenene dek bu kelimeleri sayfalarda yer alan resimcikler sayesinde tamamlıyorlar. Bu detay gerçekten çok iyi düşünülmüş. Hikâye sonunda yer alan sorular vesilesiyle çocuklarla sohbet etmek ve onların hikâyedeki unsurları hatırlaması, yorumlaması hedeflenmiş.

https://www.yenisafak.com/yenisafak-pazar

Multibem Kitaplarını Nereden Tedarik Edebilirim?

Kitabı tedarik etmek için Multibem Kitap Parkımıza gelebilir, multibemkitap.com internet adresimizden bu bağlantıya tıklayarak edinebilirsiniz. Aynı zamanda seçili Multibem kitaplarını e-bebek mağazalarına gidip inceleyebilir, idefix ve D&R internet mağazalarından satın alabilirsiniz. E-bebek mağazalarında bulunan kitaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilir ve idefix ile D&R mağazaları ile ilgili haberimize bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Multibem Yayınları Trendyol Mağazasına ulaşmak için de bu bağlantıya tıklamanız yeterli!

İlgili Yazılar