Menü Kapat

MULTİBEM OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI – KLİNİK PSİKOLOG FAZİLET SEYİTOĞLU

Merhaba, ben Klinik Psikolog Fazilet Seyitoğlu. Çocuk ve ergen terapistiyim. Öğretmenleri, ebeveynleri ve çocukları dinledikçe daha iyi bir okul öncesi eğitim programı ile karşılaşmalarını, daha mutlu ebeveynler ve heyecanlı öğretmenler olmaları için çaba sarf ediyorum.

MULTİBEM: Bilgeliğin Eşsiz Macerası

Multibem Erken Çocukluk Eğitim Sistemini yıllardır tanıyorum; hatta benim ilk işe girdiğim kurum. Bu işi yaparken gayret, heyecan ve profesyonel bakış açılarını bizzat görüyor ve onlara çok inanıyorum. MULTİBEM, 1997 yılından itibaren danışmanlık, yayıncılık ve eğitim alanında faaliyetlerini devam ettiren, bilgeliğin eşsiz macerasını yaşayan bir eğitim kurumudur.

MULTİBEM Kimler Tarafından Geliştirilmiştir?

Multibem Erken Çocukluk Programı, çocukların 5 duyusunu merkeze alan ve çocukların özgünlüklerini korumak isteyen bir eğitim programıdır. Program, çocuk gelişimcilerden, sosyal hizmet uzmanlarına, pedagoglardan, psikologlara, mimarlardan, mühendislere, akademisyenlere ve eğitimcilere kadar multidisipliner bir Ar-Ge çalışmasının sonucu olarak geliştirilmiştir. Kendine özgü eğitim malzemeleri ve materyalleri ile Türkiye genelinde 300’e yakın kurumda uygulanmaktadır.

Program, çocuklarda doğal farkındalığın gelişimini ve doğal malzemelerin kullanımını önemsemektedir. “Değerler Her Zaman Her Yerde” ilkesiyle hareket eden MULTİBEM, çocukları merak etmeye teşvik eder, araştırma yapmaya, incelemeye, keşfetmeye ve üretmeye özendirecek bir ortam sunar. Öğretmenler, program içinde çocuklarla birlikte öğrenmeyi ve öğrenme zevkini bizzat yaşarlar, çünkü program, öğretmene akıllı öğrenme ortamını sunarak işlerini ne kadar zevkli ve heyecanlı hale getirdiğini gösterir.

MULTİBEM’i tanıyan ebeveynler, okulun eğitim yuvası olarak çocuklarını güvenle teslim edebilecekleri bir program olduğuna inanırlar. Kültür ve inançlara uygun olarak kurgulanan sistemde “Değerler her zaman her yerde” prensibiyle devam eden program, çocukların öz bakım becerilerini “kendim yapabilirim” uygulamaları ile destekler. Çocukların hayal dünyaları, dil gelişimleri, sosyal gelişimleri ve duygusal gelişimleri program içinde önemsenir. Masal halısı ve kartları, özgün hikaye kitaplarıyla birlikte tüm dünyaya dağılmaya devam eder.

Öğretmenin yıllık planları, öğrencinin materyalleri ve sınıfın malzemeleri, sistem tarafından hazırlanır ve kurumlara sunulur. Program, 36 aydan yani 3 yaşından başlayarak ilkokul 4. sınıfın sonuna kadar devam eder. Ayrıca, evde çocukları ile birlikte geçirmek isteyen ebeveynlere de Evde MULTİBEM sistemini sunar.

Kurumlar MULTİBEM’e Nasıl Başvurabilir?

MULTİBEM Okul Öncesi Eğitim Programı İşbirliği İçin Kurumları Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

  1. Başvuru ve ilk görüşme
  2. Ön protokolün imzalanması
  3. Akıllı çevrenin kurulumu için bina fizibilitesi
  4. İş birliği protokolünün imzalanması
  5. Uygulama takviminin yapılması
  6. Personel (öğretmen, idareci, eğitim koordinatörü) eğitimi
  7. Okulun teşrifatı ve sınıf merkezlerinin kurulması

Duyguların çocuklar için önemli olduğuna inandığım için, bu sistemin daha da gelişmesi için katkıda bulundum. Yakında elinizde olacak duygu kitapları, yepyeni tasarımları ile eminim hepinizin çok hoşuna gidecek. Sabırsızlıkla beklediğimiz duygu eğitim paketi, 6 kitaptan oluşuyor ve Multibem etiketiyle hazırlanan bu paket, ebeveynlere, öğretmenlere ve psikologlara hizmet edecek. 5000 çocuk üzerinde uyguladık ve seansa gelmeden de bir çocuğun terapi odasında gibi etki edercesine iyileşmesine şahit oldum. Bu durum beni hem şaşırttı hem de çok sevindirdi.

Yepyeni tasarımları ile duygu kitaplarınızı beğeneceğinize eminim. Geri dönüşlerinizi bekliyorum. Çok sevgilerimle.

İlgili Yazılar