Menü Kapat

5D İLKOKUL EĞİTİM PROGRAMI – MULTİBEM EĞİTİM KOORDİNATÖRÜ ZEKİ ALKAN

MULTİBEM İlkokul Eğitim Koordinatörü Zeki Alkan ile ile MULTİBEM İlkokul Programı hakkında konuştuk. 5D Eğitim Programı nedir? İlkokul Eğitim Programında nasıl olmalıdır? MULTİBEM İlkokul eğitim müfredatı neler içermektedir sorularını yanıtladık! MULTİBEM Okul öncesi Programını tanımak istiyorsanız Tekden Okulları Genel Müdürü Nuri Özkan’ın değerlendirmesini bu bağlantıdan okuyabilirsiniz.

Eğitim Merak Dolu, Çocuğun Mutlu Olması Lazım!

Merhabalar, ben Zeki Alkan. Yıllarca özel okullarda sınıf öğretmenliği ve yöneticilik yaptım. Öğretmenler, çocuklar ve ebeveynlerle sık sık eğitim için bir araya geldik. Eğitimin merak dolu, çocuğun mutlu, öğretmenin heyecanlı olmasına hep inandım ve hayal ettim.

MULTİBEM 5D Eğitim Sistemiyle tanışınca, hayallerimin gerçek olduğunu ve buna ihtiyaç olduğuna inandım. Ben de heyecanlandım ve içimdeki çocuğun mutluluğunu hissettim. MULTİBEM 5D İlkokul Programında çocuklar yaparak, yaşayarak ve oynayarak öğrenir; eleştirel düşünür, araştırır ve kendi deneyimleri sonucu yeni fikir ve anlayışlar geliştirir.

Biz her çocuğun kendi mizacı ve potansiyelleriyle dünyaya geldiğine inanıyoruz. Eğitimciler olarak, çocuğun özünde sakladığı doğruları ve duyguları geliştirmek ve korumakla sorumluyuz.

MULTİBEM 5D İlkokul Eğitim Programının Felsefesi Nedir?

MULTİBEM 5D olarak çocuğun potansiyelini doğa, dil, düşünce, duygu derinliği ve davranış olarak kısalttığımız beş farklı başlık altında ele alıyoruz. Çocuk doğanın bir parçası olarak yaşamını sürdürür, sosyal ortamında dili kullanarak kendini ve çevresini keşfeder, ifade eder; düşünerek özgün fikirler üretir ve sorularına cevaplar bulmaya çalışır. Duyguları fark edip derinleştirerek değerler geliştirir, davranışları ile yaşadığı gelişimi ve dönüşümü kalıcı hale getirir.

MULTİBEM 5D İlkokul Eğitim Programı, MEB Müfredatına Uygun mu?

MULTİBEM 5D İlkokul Eğitim Programı, uluslararası geçerliliği olan eğitim programlarıyla benzer kazanımlara sahip olmakla birlikte, kadim Anadolu kültürümüzün değerlerini yansıtmakta ve bu özelliğiyle diğer programlardan bir adım öne çıkmaktadır. Bununla birlikte, MULTİBEM 5D İlkokul Programının kazanımları ve amaçları MEB müfredatıyla örtüşmektedir.

Öğretmenler programı dijital tebeşir ve öğretmen akademisinde bulunan içerikleri kullanarak uygularlar. Bu portalda ayrıca mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimlerden de istifade ederler. Teşekkürler, görüşmek üzere.

Zeki Alkan 5D İlkokul Eğitim Programı Tanıtımı

İlgili Yazılar