Menü Kapat

Deprem Sonrası Süreçte Çocuğunuzla Birlikte Okuyabileceğiniz Kitaplar – Deprem Kitabı Tavsiyeleri

6 Şubat Kahramanmaraş Depremi yaşandığından beri hepimiz elinden geleni yapıyor. Kurum ve bireysel olarak deprem bölgesine ayni ve maddi yardımların yanı sıra Multibem olarak çocuklarımız adına neler yapabiliriz diye sürekli yeni içerikler üretmeye çalışıyor, hali hazırda olan çalışmalarımızı tekrardan günyüzüne çıkartıyoruz. Bu yazımızda ise Multibem Yayınları altında çıkmış ve Depremzede çocuklarla birlikte veya depremden psikolojik olarak etkilenmiş tüm çocuklara okuyabileceğiniz deprem kitabı tavsiyeleri listesi hazırladık. Deprem Kitabı Tavsiyeleri Nelerdir?, Depremden etkilenen çocuklar için neler yapılır? gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştık.

Deprem Kitabı Tavsiyeleri Nelerdir?

Deprem kitabı tavsiyeleri listemizde, depremden etkilenen tüm çocuklara bir nebze huzur getirecek ve onlara deprem veya afetler karşısında nasıl bir tutum izleyeceklerini anlatan kitapları belirtmeye çalıştık. İncelediğimiz kitaplar, hem çocukları bilinçlendirecek hem de onların içlerini ferah tutmada yardımcı olacaklardır.

Şifa – 3 Yaş Çocuk Kitabı

Şifa Kitabı ile çocuklarınıza hastalık ve kötü durumların doğal olduğunu ve bunların birer şifası olduğunu anlatabilirsiniz.
Şifa – 3 Yaş Çocuk Kitabı

Bazen bir can sıkıntısı gelir, gitmez. Bir karın ağrısı tutar, geçmez. Göz yaşı akar akar, durmaz.

Böyle zamanlarda etraf sanki biraz karanlık görünür. Karanlığı aydınlatacak doğal bir ışıktır şifa. Küçükten büyüğe tüm kalplere şifa olması temennisiyle… 
3 yaş ve üzeri çocuklarınızla birlikte okuyabileceğiniz Şifa kitabını satın almak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Eyüp Peygamber Kitabı

Eyüp Peygamber Hikayesi
Eyüp Peygamber Kitabı

Başına kötü bir olay geldiğinde çocuklar, “Bu, neden benim başıma geldi?” diye hissedebilir. Özellikle başından böyle kötü bir olay geçmemiş çocuklar karşısında bu duygu daha da şiddetlenebilir. Bu duygunun devamında “Ben iyi bir çocuğum, iyi bir çocuğun başına neden kötü şeyler gelir?” diyerek içinde yaşadığı durumu daha derin sorgulamaya başlayabilir. Bu bağlamda Eyüp Peygamber’in hayatında yaşadıklarını onlarla paylaşabiliriz. Eyüp Peygamber’in hayatında hem çocuklar hem de yetişkinler için büyük ibretler vardır.

Depremzede çocuklar için hazırladığımız ve interaktif bir şekilde okuyabileceğiniz Eyüp Peygamber kitabı yazımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda kitabı satın almak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Dua – Çocuklar için Şiir Kitabı ile Dualar

Çocuklar için Şiir Kitabı ve Dua Kitabı
Dua Kitabı – Çocuklar için Şiirler

Çocuklar için yazılan Dua Kitabı ile çocuklarınız hem şiirlerle edebiyat yönünü geliştirirken hem de duaları öğrenmiş olacak. Cafer Tayyar Taşyürek tarafından yazılan çocuk şiir kitabı ile çocuklar, en güzel duaları öğrenmiş olacaklar. 3 yaş kitabı, 4 yaş kitabı ve 5 yaş kitabı olarak kullanabileceğiniz Dua kitabı ile çocuk şiirleri sizleri bekliyor.

Muhteşem Kuşlar – Fil Vakası

Muhteşem Kuşlar
Muhteşem Kuşlar

Muhteşem Kuşlar siyer hikayesi serisi ile çocuklarınıza Fil Vakası’ını anlatabilirsiniz. 4 yaş çocuk hikayesi, 5 yaş çocuk hikayesi olarak kullanabileceğiniz çocuk kitabı, Fil Vakasını çocuklara anlatmak için siyer hikaye kitabı olarak sizlere sunuldu. Kitabı almak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

İlgili Yazılar