Menü Kapat

Bebeveyn Akademi Açıldı! Bebeveyn Akademi Nedir?

Bebeveyn Akademi açıldı! ebebek ve Multibem işbirliğinde hazırlanan ebeveyn ve bebek platformu olan Bebeveyn akademi, hem dijital hem de basılı içeriklerle ebeveynlere yol göstermek üzerine kuruldu. Peki Bebeveyn Akademi nedir?

Bebeveyn Akademi Nedir?

Bebeveyn Akademi ebebek ve Multibem işbirliğinde hazırlanan bir dijital ebeveyn portalıdır. Bu portal ile bebeklerin ruhsal ve fiziksel gelişimine katkı sağlamak ve ebeveynlerin çocuklarıyla geçirecekleri ilk yılın tecrübesizliğinin önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Ebeveynlere sunulan günlük önerilerle kendilerini bebekleri ile olan etkileşimde daha yetkin hissetmelerini sağlamaktadır.

Bebeklik döneminin çocuğun gelişimindeki önemi fazladır. Öyle ki bu iki yılda her ay geçtiğinde bebekten farklı gelişim özelliklerini sergilemesi beklenir. Bu gelişim evrelerini ebeveynlerin kaçırmaması ve bebeğini bu konuda desteklemesi hatta etkin bir gelişim ortamı sunması önemlidir. Bebeveyn akademi de bu ihtiyaçtan yola çıkarak ebeveynlerin bebeklerinin gelişimini ay ay destekleyecek ve ihtiyaçlarına cevap verecek dinginliğe ulaşmaları desteklenmektedir. Uzman bir ekip tarafından hazırlanan öneriler ailelerin deneyimlerine bir yıl boyunca rehberlik ediyor.

Bebeveyn Akademi hamilelik döneminde başlar ve doğumla birlikte devam eder. Portalda her gün aileyi özel bir sayfa karşılar. Ailelere sunulan içerikler farklı başlıklarda kategorize edilmiştir. Bebeğinizin gelişimini destekleyen uygulamalar bütünü olan bu başlıklar Oyun, Gelişim, Doğa, Dil, Bebeveyn Mektupları, Beslenme, Sanat ve Bakım olarak belirlenmiştir.

Bebeveyn Akademi Başlıkları Nelerdir?

  • Oyun: Bebeğin gelişimini destekleyen oyun önerileri içerir.
  • Gelişim: Her hafta bebeğin fiziksel-hareket, duyusal, bilişsel ve sosyal-duygusal gelişim alanlarını ele alan bilgi ve öneriler içerir
  • Doğa: Doğduğu ilk gününden itibaren ebeveyni ve bebeği doğayla temas etmeye, çevresini keşfetmeye davet eden uygulamalar sunar.
  • Dil: Bebeğin aylık dil gelişimine dair bilgi ve etkinlikler sunar. Her ay bebeğiniz kitaplarla tanışmasına rehberlik eder. Bebeveyn Akademi bünyesinde hazırlanan kitaplar ile bebeğinizle uygulayabileceğiniz çeşitli okuma önerileri sunulur.
  • Bebeveyn Mektupları: Başka ebeveynlerin deneyimlerinden istifade etmeyi sunar.
  • Beslenme: Emzirme ve ek gıda sürecine dair her bilinmesi gerekenleri sunar. Ayrıca bebek tarifleri içerir.
  • Sanat: Ebeveyni ve bebeğini evde sanat uygulamaları ile buluşturan etkinliklerdir
  • Bakım: Her ay bebeğin bakımı ve sağlığına dair çeşitli yazı ve uygulamalardır.

İlgili Yazılar