Menü Kapat

Evde Multibem Anne Yorumları – Anne – Çocuk Koçluğu

Merhaba. Bugün Evde Multibem kullanmış olan annelerimizin, ebeveynlerimizin yorumlarını sizlerle paylaşacağız. Evde Multibem ilk olarak Eylül 2020 ayında hayata başlamış, bu sene de Ekim 2021’de siz değerli ailelerle buluşacak. Anne – Çocuk Koçluğu olarak ebeveynlere hizmet veren Evde Multibem hakkında önceki dönem mezun annelerimiz neler dedi?

Evde Multibem Eğitimi Sürecinde Çocuğumuz ile İletişiminizde Nasıl Farklılıklar Oluştu?

Aramızda oluşan sorunların sebeplerini araştırmaya başladık. Artık geçiştirerek değil, daha çözüm odaklı iletişime geçiyoruz. Çıkan krizlerde, ters giden durumlarda birlikte çözümler buluyoruz. Daha verimli bir eğitim süreci yaşamaya başladık.

Anne – Çocuk Koçluğu Eğitimi Aile içi İletişiminizde Nasıl Farklılıklar Oluşturdu?

Eskiden karar mekanizmalarında sıkıntı yaşayabiliyorduk. Evde Multibem bu boşlukları doldurdu ve karar mekanizmalarında daha sağlıklı sonuçlar almaya başladık.

Evde Multibem’le Evinize Gelen Kitaplar Size Nasıl Fayda Sağladı?

Anneler olarak kitap tavsiyelerine çok ihtiyacımız vardı. Tüm kitapları içindeki ince mesajlarından dolayı tekrar tekrar okuduk, en ince ayrıntısı ile. Kullandıktan sonra atmak istemeyeceğim özenle hazırlanmış kaynaklardı.

Evde Multibem Eğitimleri ile ilgili Ne Söylemek İstersiniz?

Evde Multibem anneleri olarak Pazartesi günleri iple çeker olduk. Gerek konular, gerek konuşmacılar olsun o kadar nitelikli idi ki, tüm seminerlerden çok yüksek verim aldığımızı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Bazen yanlışlarımızı düzeltmemiz için seçenekler sunuldu, bazense yaptığımız doğrular için kendimizi onaylayabileceğimiz bir mecra oldu. Aklımıza gelmeyen farklı fikirlerle bizim ufkumuzu genişletti.

Multibem’in Hayvan ve Bitkiler Uygulaması Çocuğunuza Ne Kattı?

Sadece çocuğumuza değil, ailemize de katkılar sağladı. Artık balık sadece bir balık değil, yahut yolda yanından geçtiğimiz ağaç herhangi bir ağaç değil. Her şeyin bir cinsi ve bambaşka bir adı var. Bilmediğimiz ağaçların dahi cinsini tahmin etmeye çalışıyoruz. Yeni tanıdığımız hayvanların yaşam alanlarını merak ediyoruz, daha çok etrafımızı izliyoruz. Atlaslar temin ederek bu konularda bilgi almaya çalışıyoruz.

Multibem’in Kendim Yapabilirim Uygulaması Çocuğunuza Ne Kattı?

Çocuğumun bazı öz bakım işlerini yapması için yaşının küçük olduğunu düşünürken, kendim yapabilirim afişleriyle bunun aslında tam zamanı olduğunu görebildik. Böylelikle çocuğumun da özgüveni yerine gelmiş oldu.

Multibem’in Matematik Uygulaması Çocuğunuza Ne Kattı

Matematiksever anne babayız. Ama matematiği hayatın her köşesine taşıyamamışız. Multibem felsefesi sayesinde yolda yürürken, yemek yerken, oyun oynarken ve benzeri günlük rutinlerimizde matematiği görebilmeye başladık, hattâ artık çocuğumuz kendi de bunu görebilir durumda.

Evde Multibem Eğitimleri Nasıl Olmaktadır? Çocuklarımız Ekrana Maruz Kalacak mı?

Proje süresince bütün eğitimler aileleri kapsamaktadır. Aileler bu eğitimler sayesinde çocuğun gelişimine nasıl rehber olabileceği konusunda uzmanlar tarafından bilgilendirileceklerdir.Merak etmeyin, çocuklarınız ekranlara eğitim sürecinde maruz kalmayacaklardır.

Evde Multibem Ailelere Ne Kazandırır?

Aylık gönderilecek eğitim paketleri sayesinde aileler güvenli ev ortamlarında bir Multibem Sınıfı oluşturabilecekler, çocukları ile olan iletişimlerini kuvvetlendirecek, sevgi bağlarıyla eğitimi bir araya getireceklerdir. Anne – Çocuk Koçluğudur.

Çocuğum Okula Gidiyor. Bu Programa Katılabilir miyim?

Evinde çocuğunun eğitimini Multibem yaklaşımı ile desteklemek isteyen her anne projeye dahil olabilir.

Evde Multibem Kimlere Uygundur?

Çocukları 3-6 Yaş aralığında olan, çocuğunu anaokuluna gönderemeyen veya gönderip de destek almak isteyen anneler, Multibem’i evine taşımak isteyen, aile koçluğu almak isteyen tüm annelere, anne adaylarına ve kadınlara uygundur. Nasıl Daha iyi bir anne olurum? sorusu soran herkese açıktır.

Evde Multibem’e Nereden Başvurabilirim?

Evde Multibem, 2021 yılında başvuruları multibemkitap.com üzerinden alacaktır. Evde Multibem programı için Multibem Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Evde Multibem eğitimleri ve eğitim içerikleri evdeokul.multibem.com.tr adresinden yapılmaktadır. Bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ebeveyn Rehberliği, Anne Eğitimi, Anne Koçluğu, Anne – Çocuk Koçluğu için hemen siz de başvurun!

İlgili Yazılar