Menü Kapat

Aklım Beş Karış Havada Kitabı Çıktı! Danielle Chaperon

Aklım 5 Karış Havada Danielle Chaperon
Aklım Beş Karış Havada Çocuk Kitabı – Danielle Chaperon

Maceracı, cesur ve biraz da unutkan kaşifin eğlenceli dünya turu yolculuğuna sen de eşlik etmek ister misin? Aklım Beş Karış Havada kitabı raflarda!

Multibem Yayınları tarafından Fransızcadan Türkçeye çevrilen “Aklım Beş Karış Havada” sizlerle buluşmak için raflarda yerlerini aldı.

Hayal dünyasında seyahat ederken yeni maceralara atılan bir kaşif güzel anılarını, sevdiği eşyalarını, kimi zamanda aklını oracıkta unutup aramıza katılan unutkan kaşifin yolculuğuna kulak verelim mi? 

“Çoğu zaman aklım beş karış havada, 
bayılırım hayallere dalmaya.
Uçup giderken uzaklara,
her şeyi unutmuşum ardımda.
Olmaz bir unutkanlık daha!”

Dünyayı dolaşırken Everest’te en sevdiği ceketini, Tac Mahalde üç valizini,  safaride renkli kurbağa koleksiyonun ve hatta İtalya’da gülüşünü kayberken karakterimiz, siz de kitabın renkli ve ilgi çekici görsellerinde; kafiyeli ve sürükleyici satırlarında kendinizi kaybedebilirsiniz.

“Balonla gezinirken gökyüzünde, 
aklım başımdan uçtu ayıcığımı düşündüğümde. 
Büyük Kanyon’da, en dipte, derinlerde,
düğmeli ceketimin keyfi sanki pek yerinde.”

Bu kitap sana Dünyayı gezdirdi. Gezdiğin yerleri ne kadar iyi biliyorsun?

Kitabın son sayfasında okuyucuyu, minik kaşifimizin gezdiği yerler hakkında kısaca bilgilendiren bir sayfa karşılıyor ve seyahatiniz bu bilgilerle daha da renkleniyor.

Ara ve Bul

Kaşimizin kaybettiği eşyalar her bir sayfanın içerisinde saklı. Hikayeyi okurken bu kayıp eşyaları bulmak çocuğunuz için hem eğitici hem de eğlenceli olacak.

Çocuğunuzla dünyayı gezmek ister misiniz? Multibem, yepyeni hikaye kitabı ile sizi dünya turuna çıkarıyor! Genel kültür yoğunluklu bu turda çocuğunuzla birlikte Everest Dağı’nın tepesine çıkacak, Giza Piramit’i turunun devenizin üstünde yapacaksınız. Akdeniz sahili derinliklerinde resifleri keşfederken Kremlin Sarayı’nda fotoğraf çekileceksiniz. Bir bakmışsınız kendinizi Amerika’da Brooklyn Köprüsü’nde yürürken Büyük Kanyon’a uğramış bulacaksınız.

Danielle Chaperon tarafından yazılan Aklım Beş Karış Havada çocuk kitabı, aynı kitapta hem Türkçe metin, hem İngilizce metin olarak raflarda yerini aldı. İngilizce-Türkçe hikâye kitapları serimizde bulunan diğer kitaplarımıza göz atabilirsiniz.

ISBN: 978-625-7278-75-1
Özgün Adı: Ma t ête en l’ air
Yazar: Danielle Chaperon
Çizer: Josée Bisaillon
Ebat: 22 x 26 cm
Sayfa Sayısı: 40
Dil: İngilizce – Türkçe
Yaş: 4+

Aklım Beş Karış Hava Kitabını Nereden Tedarik Edebilirim?

Aklım Beş Karış Havada kitabını tedarik etmek için Multibem Kitap Parkımıza gelebilir, multibemkitap.com internet adresimizden bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Aynı zamanda seçili Multibem kitaplarını e-bebek mağazalarına gidip inceleyebilir, idefix ve D&R internet mağazalarından satın alabilirsiniz. E-bebek mağazalarında bulunan kitaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilir ve idefix ile D&R mağazaları ile ilgili haberimize bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Multibem Yayınları Trendyol Mağazasına ulaşmak için de bu bağlantıya tıklamanız yeterli!

İlgili Yazılar