Multibem, çocuklar için en naif eğitim sistemi.

Farklı metotları ile öğretmenler ve öğrenciler oldukça heyecanlanıyor. Multibem her çocuğun kalbine giden bir damar bulup onu farklı şekillerde eğlenerek öğrenme yolları sunuyor. Aynı zamanda çocuklar doğanın bize sunduğu muhteşem detayları fark etmeyi Multibem ile öğreniyorlar.

-Kırmızı Sınıf ( 5 Yaş)-

Rumeysa Öğretmen

Multibem ’de öğretmen; Her gördüğü nesneye, eşyaya ne yaparım, nasıl anlatırım gözüyle bakandır. Problem üreten değil, çözüm odaklı olup, zamanla pratik çözümler üretebilir.

Doğaya, ağaçlara, yapraklara, taşa, toprağa sıradan bakıp geçmez. Derine iner, tefekkür eder, inceler, toplar ve materyal çıkartır. Multibem felsefesi öğrenmeyi  öğretir. Keşfetmek, merak en çok barındırdığı duygulardır. Büyüteç, mezura, göz bandı olmazsa olmazlarıdır.

Rabia Öğretmen

Multibem öğretmeni; doğa ile iç içe olmayı seven, gördüğü her şeye farklı bakabilen, anlam yükleyen ve yenilik getirendir. Kendini geliştirme hedefinden vazgeçmeyen, yenilikleri takip edebilendir. Sıradan bir dal parçasına bile farklılık getirebilendir. Çantasından büyüteç, mezura, göz bandı, peçete, poşet, su, kitap, not defteri eksik etmeyendir. Çözüm odaklı ilerleyen, hedefler koyabilendir. Çocuklara araştırma, merak, keşif, farkındalık uyandırmaya çalışandır. Üretendir.

Yasemin Öğretmen

Multibem kendini çocukta ve doğada keşfetmekti. Çocukların aslında ne kadar çok şey bildiğini su yüzüne çıkartmak demekti. Doğada etkinlik yapıp hem kendin hem çocuklarının öğrenmesi demekti. Çocuk merkezli eğitimde kendini keşfetmekti. Mevcut eğitim değerimi yaşayıp, yaşatmaktı benim için. Öğrenmenin yaşı ve sınırı olmadığını, yenilenmek ve tazelemenin önemini bir kez daha anlamaktı.

Meryem Öğretmen

Multibem ‘de olmak akademik boyutunun gelişmesi yanı sıra hayatının gerçek kaynağını sorgulaması, doğallığına inanması ve ona göre zihnini olduğu gibi kalbini de yoğurması demek. Peki çocukluğun tadını çıkarmak mı? En bi güzelinden 🙂 Multibem ‘de en çok çocuk olunur!

Arsida Velija Öğretmen